قالب وردپرس درنا توس
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

میل‌ سنگی امامزاده جعفر راهجرد

میل‌ سنگی امامزاده جعفر راهجرد

 

میل سنگی امامزاده جعفر راهجرد مربوط به دوره سلجوقیان است و در شهرستان قم، بخش مرکزی، روستای دیزیجان واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۱ با شمارهٔ ثبت ۶۶۰۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

این میل در نزدیکی «روستای دیزیجان» و بر روی یکی از ارتفاعات کوه زنبوره، مشرف بر تنگه و گذرگاه زواریان در راهجرد واقع شده است. میل با عنایت به سبک ساخت و مصالح و شباهت آن با میل های سنگی استان متعلق به دوره سلجوقی است. ارتفاع میل از سطح دشت، حدود ۶۰ متر است. نمای میل از سنگ لاشه و ملاط گچ می باشد. ارتفاع باقی مانده میل ۲۵/۴، قطر قاعده آن ۳۰/۶ و پیرامون آن ۷۸/۱۹ متر است.

منبع: www.irandeserts.com

میل‌ سنگی امامزاده جعفر راهجرد

درباره ی زهرا مرادی

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

مسجد جامع برغان

روستای برغان در دهستان برغان بخش چندار شهرستان ساوجبلاغ در غرب استان تهران و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *