قالب وردپرس درنا توس
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

بقعه کاکا فخرالدین خنج

بقعه کاکا فخرالدین خنج

بقعه کاکا 2

بقعه شاه فخرالدین احمد یا بقعه کاکا فخرالدین خنج در گوشه جنوبی شرقی خنج، در میان گورستان وسیعی قرار گرفته است. در سابق آنجا را تپه های متعددی از هر سو بر گرفته بود، ولی اکنون به علت توسعه شهر تمامی آن نواحی وحتی قسمتی از گورستان مسکونی گشته است .

بقعه کاکا

بنای آرامگاه از سنگ و گچ است قسمتی از گنبد حرم فرو ریخته و شکافهای عمیقی در بدنه گنبد به چشم می خورد که چندین سال قبل تا انداره ای مرمت گردیده است.
تزئینات گلوگاه گنبد از ارزش هنری زیبایی برخوردار است که در سایر بناهای متبرکه شیراز نظیر آن دیده نمی شود. داخل بنا نیز دارای تزئینات جالب گچ بری است.

بقعه کاکا1

این اثر به شماره ۱۳۲۳ جز آثار باستانی به ثبت رسیده است .این بقعه در خیابان امام ، محله خلوت شهر خنج واقع شده است.

منبع:مکانبین

درباره ی مرضیه فلاح زاده

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

کلیسای مسروپ مقدس،اراک

  این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۳۵۳۳ به‌عنوان یکی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *