گردشگری ایران

آبشار دره آبشتا – نراق

آبشار دره آبشتا – نراق

آبشار ابشتا 45757

آبشار دره آبشتا نراق در استان مرکزی واقع است. شهر کوچک نراق از نظر تقسیمات کشوری در نزدیکی شهرستان دلیجان و در محدوده استان مرکزی است. این شهر، حد فاصل شهرستانهای قم، کاشان و دلیجان قرار دارد و از مناطق کوهستانی و سردسیر می‌باشد.

آبشار آبشتا123

 شهر به علت محاصره از سه طرف توسط کوهها دارای آب و هوای کوهستانی است از طرف شمال به کوه ال و از سوی باختر در ۱۸ کیلومتری به شهر دلیجان و از طرف جنوب به روستای سینقان و از سوی خاور در ۲۲ کیلومتری به مشهد اردهال، ۴۰ کیلومتری به نیاسر و در ۷۰ کیلومتری به کاشان منتهی می‌گردد وسعت شهر حدود هفتاد کیلومتر مربع و میزان بارندگی در سال تقریباً ۲۰۰میلی‌متر می‌باشد.

دره آبشتا1

 

دره آبشتا اين منطقه در فاصله سه کيلومتري شمال غربي شهرنراق در امتداد کوه القرار دارد. به جرات مي توان گفت در منطقه شهرستان دليجان چشم اندازي به زيبايي آن وجود ندارد . در انتهاي اين دره ، آبشار فصلي وجود دارد که نراقيها آن را گيسو مي نامند.

دره آبشتا

علت اين نمام گذاري رويش گياه پرسياوش در محل آبشار است که خاطره گيسوان بلند را تداعي مي کند. ارتفاعات اين دره داراي شيب منفي و بسيار مناسب براي صخره نوردي است و چنانچه نسبت به تجهيز و سرمايه گذاري آن اقدام گردد مي تواند در آينده يکي از کانون هاي فعال جذب گردشگر باشد.

آبشتا 231

 

آبشار زيباي دره آبشتا در 5 کيلومتري شمال غربي شهر نراق، در امتداد کوه ال قرار گرفته و به جرات مي توان گفت در اين منطقه چشم اندازي به زيبايي اين محل کمتر پيدا مي شود.

 در انتهاي اين دره، آبشاري فصلي وجود دارد که نراقي ها آن را گيسو مي نامند. علت اين نامگذاري رويش گياه پرسيوشان در محل آبشار است که خاطره گيسوان بلند را تداعي مي کند.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *