قالب وردپرس درنا توس
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

آبشار روستای کمار سفلی / جلفا

آبشار روستای کمار سفلی

 

آبشاری به قدمت تاریخ پیدایش این آبشار به زمان خیلی دور بر می گردد که هیچ کس در روستا پیدا نشده که تاریخ تشکیل این آبشار را بگوید.

این آبشار در نزدیکی روستا و در ناحیه به نام قاخ دیبی که به صورت دره است قرا گرفته است این آبشار از چشمه ی به نام پاپور تغذیه می شود.چشمه پاپور اصولا از ممالک روستای کمار علیاء که در قسمت شرق این روستا قرار گرقته است بیرون می آید این چشمه به علت پایین قرار گرفتن آن از روستا هیچ دسترسی به آن ندارند و از مالک روستای کمار سفلی عبور می کند و در دره ای نگهان عمق پیدا کرده و به صورت آبشار در امده این آبشار تقریبا ۳۰ متر ارتفاع دارد و از میان دو سنگ با طی فاصله ی افقی ۲ متری بیدرنگ به پایین سرازیر می شود.

نکته جالب در این آبشار این است که منظره ی آن محدود به فصل بهار نیست و در فصل های دیگر به خصوص در فصل زمستان یا در روز های سرد بهاری آبشارشکل یخی به خود می گیرد که واقعا در حد خود بی نظیر است.

آبشار روستای کمار سفلی1

منبع: komarsofla.ir

 آبشار روستای کمار سفلی / جلفا

درباره ی زهرا مرادی (مدیر سایت)

من یک آدم کاملا عادی و معمولی هستم که عشق به کشورم ایران و گردشگری آن دارم که این عشق باعث شد این سایت را در سال ۱۳۹۲ با دوست عزیزم و یک تن از عزیزانم (حامی همیشگی این سایت) ، راه اندازی کنم.این سایت به هیچ نهاد دولتی، سازمان و یا شرکت خصوصی وابسته نیست و کاملا شخصی و خودجوش می باشد و هیچ پشتوانه ی مالی پشت این سایت وجود ندارد و تا الان با هزاران بالا و پایین های اقتصادی، این سایت را سرپا نگه داشتم و آن هم فقط به خاطر تعلق خاطر من به این سایت (مانند فرزندی برای من) و مهمتر از همه خدمت و آگاهی رسانی در زمینه گردشگری به مردم عزیز ایران می باشد. نمی دانم تا چه حد رضایت بازدیدکنندگان عزیز را فراهم کنم ولی تا آنجایی که در توانم باشد، به این کار ادامه خواهم داد.

مطلب پیشنهادی

آبشار منج،دنا

آبشار منج دنا در موقعیت جغرافیایی E510647 N310912 در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *