قالب وردپرس درنا توس
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

آبشار ورچر

آبشار ورچر

ورچر

قرار گرفتن در کنار آبشار ها و شنیدن  صدای آب ,طبیعت و قرار گرفتن  در فضای آرام طراوت و تازگی را در جان آدمی زنده می کند و به  روان آدمی سلامت و سرزندگی می بخشد.همه ما انسان ها به دنبال زیبایی های طبیعت هستیم و از بهره بردن از این زیبایی ها خوشنود می شویم.اگر شما هم چنین حسی دارید ,اکنون قصد دارم یک آبشار را به شما معرفی کنم.

آبشار ورچر در ۲۱ کیلومتری شهر قزوین در نزدیکی روستای رزجرد الموت قرار دارد.این آبشار از جاذبه های دیدنی روستای رزجرد محسوب می شود که ارتفاء آن بیش از ۳۰ متر است.

نقل از ویکی پدیا :آبشار ورچر آبشاری در نزدیکی روستای رزجرد و از جاذبه‌های گردشگری قزوین است. این آبشار در ۶ کیلومتری شرق روستای رزجرد قرار دارد. ارتفاع این آبشار به بیش از ۳۰ متر می رسد و محصور شدن آن در بین صخره های عظیم ، زیبایی خاصی به این آبشار بخشیده است. از گونه های گیاهی منطقه می توان به بید و ون اشاره کرد. آبشار در زبان مردم رزجرد (گویش ززی یرد که یکی از گویش های زبان تاتی است) چُر و طبعاً منطقه اطراف آن ورچُر (یعنی کنار چُر) نامیده می شود و این آبشار نیز به همین نام معروف شده است.

موقعیت مکانی:الموت ۶ کیلومتری روستای رزجرد

منبع :آیتا بلاگ

 

درباره ی مرضیه فلاح زاده

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

جنگل های اطراف گت کلا،چاخانی/ آمل

در پنجاه کیلومتری جنوب شرقی شهرستان آمل منطقه میان بند در ارتفاع ۱۵۳۰ متری از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *