دسته‌ها
استان لرستان طبیعی و تفریحی

دریاچه کیو – خرم آباد

دریاچه کیو – خرم آباد

کیو 1

دریاچه کیو در شمال غرب خرم آباد قرار گرفته است.مساحت دریاچه هفت هکتار و عمق ان بین سه تا هفت متر است.این دریاچه از ارزشهای توریستی درون شهری برخوردار بوده و همچنین زیستگاهی مناسب برای جانوران آبزی و پرندگان بومی مهاجر است.

کیو 2

کیو در گویش لری مرمان خرم اباد به معنی کبود رنگ و آبی است و دیلی استفاده ان اب زلال و عمیق این دریاچه است که به رنگ آبی و نیلی دیده می شود.

کیو 34

این دریاچه به شهر خرم اباد جلوه خاصی داده و در کنار جاذبه های تاریخی فراوان در دره خرمآباد و چشمه های پرآب شهر را در ردیف یکی از شهرهای زیبا و توریستی قرار داده است .

کیو 876

.آب دریاچه از چشمه تامین می شود و به لحاظ ویژگی های خاص خود می تواند به عنوان یکی از مراکز جذب توریست تبدیل شود.در کنار این دریاچه امکانات تفریحی ،شهربازی و چشم انداز زیبایی وجود دارد.

از مرضیه فلاح زاده

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.