قالب وردپرس درنا توس
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

لباس محلی بوشهر

لباس محلی بوشهر3

 

لباس محلی بوشهر2

به علت موقعیت بندری و ساحلی و شرجی بودن هوا در استان بوشهر بیش‌تر مردم از لباس‌های معمولی نخی استفاده می‌کنند.

لباس‌های محلی اهالی استان بوشهر یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های فرهنگی این منطقه به شمار می‌رود. بانوان در استان بوشهر، پیراهن بلند دور چین به همراه عبای سیاه، مقنعه نازک و سیاه رنگ، روبنده نازک، شلوار چیت و نوعی کفش صندل معروف به کوش می‌پوشند.

پیراهن رسمی خانم‌های بوشهر جامه گشادی است که به آن پیراهن عربی می‌گویند که دارای تزیینات بسیار زیبا و جالب است. بانوان بوشهری اغلب با چادر محلی بیرون می‌آیند. نشانه تشخیص مردان مسن نوعی دستار (شال ترمه) است. هم چنین مردان نوعی جبه به نام دگله می‌پوشند. مردان بوشهری معمولا زیر پیراهن آستین کوتاه سفید(کاپیتان) می‌پوشند و عرق چین رنگی به سر می‌گذارند و روی شلوار لنگی که به لنگوته معروف است روی کمر می‌بندند. پوشاک بانوان دشتستان عبارتست از: دامنی پرچین به نام شلوار باز و پیراهن رنگی. پوشاک مردان دشتستان نیز جومه نام دارد.

لباس محلی بوشهر11

 

لباس محلی بوشهر4

 

 

لباس محلی بوشهر5

درباره ی زهرا مرادی

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

زیورآلات زنان بلوچ

زیورآلات زنان بلوچ   زینت‌آلات در شرق همیشه هم زیبنده‌ی اندام و جامه بوده و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *