قالب وردپرس درنا توس
خانه / اطلاع رسانی و خدمات گردشگری / معرفی کتاب های گردشگری و هتلداری / معرفی کتاب (از طهران تا تهران ( جلوه های زندگی، هنر و معماری ))
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

معرفی کتاب (از طهران تا تهران ( جلوه های زندگی، هنر و معماری ))

از طهران تا تهران ( جلوه های زندگی، هنر و معماری )

 

 

 

 

 

 

 

تهران از گذشته تا حال از طهران تا تهران ، جلوه های زندگی هنر و معماری ؛ کتابی است گرانبها همراه با عکس هایی زیبا که به دو زبان پارسی و انگلیسی به پایتخت ایران همراه با توضیحات و نقشه ها و عکس های رنگی ، در زمینه تاریخچه و هنر و معماری و صنعت و طبیعت رداخته است و از این پایتخت دوست داشتنی؛ که با تمام عیب هایش نمی توان آن را دوست نداشت ! ، معرفی زیبا و روح نوازی کرده است هنگامی که آقا محمد خان قاجار در سال ۱۲۱۰ به قدرت رسید، تهران را به عنوان پایتخت برگزید. در این زمان بسیاری از بزرگان و سرشناسان به تهران آمده و به ساختن خانه‌ها و بناهای متعدد پرداختند. شاهان قاجار نیز عمارت‌هایی ساخته و در کاخ گلستان تاجگذاری می‌کردند. تهران کم‌کم بزرگ و بااهمیت شد و در دوره‌ی پهلوی کاخ‌های جدید، ادارات و بناهای دیگر نیز در آن ساخته شد. این روند رو به گسترش هم‌چنان ادامه دارد و در حال حاضر تهران به یک کلان‌شهر تبدیل شده است. مجموعه‌ی حاضر، به دو زبان فارسی و انگلیسی، حاوی تصاویری از تهران قدیم تا تهران کنونی می‌باشد. تعدادی از این تصاویر مربوط به خانه‌های قدیمی متعلق به افراد سرشناس تهران در دوره‌ی قاجاریه و پهلوی است که از آن جمله می‌توان به خانه‌ی صادق هدایت، قوام‌السلطنه، موتمن الاطبا (پزشک دربار ناصرالدین شاه قاجار) و مشیرالدوله اشاره کرد. افزون بر آن تصاویری نیز از هنرهای گچ‌بری، کاشی‌کاری، و… در کتاب به چاپ رسیده است. در کتاب، زندگی‌ اجتماعی مردم نیز مورد توجه بوده است.

وزن ۹۰۰ g
نویسنده حمیدرضا نوروزی طلب
ناشر یساولی
چاپ ۱۳۹۰
دوره چاپ دوم
اندازه کتاب خشتی
تعداد صفحات
۲۰۴ نوع کاغذ گلاسه
شابک ۹۷۸-۹۶۴-۳۰۶-۳۹۶-۲
قیمت پشت جلد ۶۰۰۰۰ تومان

درباره ی زهرا مرادی

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

معرفی کتاب (جاذبه های گردشگری جاده ی هراز)

معرفی اختصاصی از سایت گردشگری ایران (www.gardeshgariiran.ir) این کتاب به معرفی  جاذبه‌های گردشگری طبیعی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *