قالب وردپرس درنا توس
خانه / اطلاع رسانی و خدمات گردشگری / معرفی کتاب های گردشگری و هتلداری / معرفی کتاب (خوشه های گردشگری / از نظریه تا عمل)
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

معرفی کتاب (خوشه های گردشگری / از نظریه تا عمل)

خوشه های گردشگری (از نظریه تا عمل)

 

خوشه های گردشگری (از نظریه تا عمل)

این کتاب توسط دفتر پژوهشهای فرهنگی در ۱۳۲ صفحه و در چهار فصل ابداع خوشه ای، مبانی و مفاهیم خوشه گردشگری، خوشه در صنعت گردشگری، و تحلیل خوشه گردشگری در ایران- بندر انزلی منتشر شده است.

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴

نویسنده: حمید ضرغام، صمد حاجی محمدامینی

نوبت چاپ: ۱

انتشارات: دفتر پژوهشهای فرهنگی

در پیشگفتار این کتاب آمده است:   

تکامل خوشه نیازمند اقدامات سازمان یافته برای ترویج شبکه های خلاق کسب و کارهای گردشگری است و برای رسیدن به این مهم لازم است ارتباط میان شرکت گردشگری، دولت و دانشگاه تسهیل و در نتیجه همکاری توسعه نوآوری و شرکت کنندگان علاقه مند به منافع ارائه شده توسط خوشه های کسب و کار تشویق شود. با این حال، تجربه برخی از کشورها نشان داده است که اتصال دانشگاه ها، موسسات تحقیقات و فناوری با بنگاه های گردشگری یک پیش نیاز برای تشکیل خوشه به منظور تقویت تبادل رموز کار و نوآوری از طریق خوشه های کسب و کار است. بنابراین، هدف راهبردی گردشگری در ایران باید تشکیل شبکه های کسب و کار به عنوان یک پایه و اساس خوشه کسب و کار و نیز ایجاد محیط نهادی ای باشد که محصول گردشگری کشور را به محصولی قابل رقابت بدل سازد.

منبع: www.istta.ir

معرفی کتاب (خوشه های گردشگری / از نظریه تا عمل)

درباره ی زهرا مرادی

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

معرفی کتاب (جاذبه های گردشگری جاده ی هراز)

معرفی اختصاصی از سایت گردشگری ایران (www.gardeshgariiran.ir) این کتاب به معرفی  جاذبه‌های گردشگری طبیعی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *