قالب وردپرس درنا توس
خانه / اطلاع رسانی و خدمات گردشگری / معرفی کتاب های گردشگری و هتلداری / معرفی کتاب (میراث فرهنگی و گردشگری در کشورهای در حال توسعه)
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

معرفی کتاب (میراث فرهنگی و گردشگری در کشورهای در حال توسعه)

میراث فرهنگی و گردشگری در کشورهای در حال توسعه

 

 

 

 

کتاب میراث فرهنگی و گردشگری در کشورهای در حال توسعه، اولین کتاب در نوع خود می باشد که به مسائل، چالش ها و روندهای جهانی و منطقه ای مرتبط با میراث و گردشگری در کشورهای کمتر توسعه یافته می پردازد. افزایش روزافزون تعداد گردشگرانی که از جاذبه های میراث بازدید می­کند سبب شده تا حفاظت و مدیریت میراث فرهنگی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا کند. این کتاب گرانبها و تأثیر گذار با استفاده از ایده ها و گفتمان های تئوریکی گردشگری میراث به بررسی موضوعات مطرح شده می پردازد، و از حفاظت ، مدیریت، اقتصاد و توسعه نیافتگی، سیاست و قدرت، به کارگیری میراث، استعمارگری و غیره سخن می گوید.

کتاب حاضر از دو بخش تشکیل شده است. بخش اول، بنیان های مفهومی عام تر، مباحث و پارادایم هایی که در حوزه گردشگری میراث در کشورهای کمتر توسعه یافته وجود دارند را مطرح می کند. فصل های گنجانده شده در این بخش به موضوعات ذیل می پردازند: منابع میراث و محصول گردشگری؛ نگهداری از یادگارها، سنت­ها و مکان­های میراث؛ سیاست میراث؛ در مناطق مختلف در حال توسعه جهان را مطرح می­کند؛ این مناطق عبارتند از: جزایر پاسفیک، آسیای جنوبی، حوزه کارائیب، آسیای جنوبی، آسیای جنوب شرقی، خاورمیانه و شمال افریقا، آفریقای جنوب ساحارا، آمریکای لاتین و اروپای مرکزی و شرقی هرکدام از این مناطق دارای تاریخ، فرهنگ ها، سنت های سیاسی، میراث، مسائل و مشکلات خاص خود است و در برخورد با هرکدام از این عناصر شیوه مختص به خود را داراست.

این کتاب چارچوبها و ابزارهایی را در اختیار مدیران، برنامه ریزان، سیاست گذاران، محققان و دانشجویان میراث و گردشگری می­گذارد تا بتواند پیچیدگی های میراث فرهنگی و گردشگری را در کشورهای در حال توسعه درک کنند.

وزن ۶۳۰ g
نویسنده اکبر پورفرج, جعفر باپیری
ناشر مهکامه
چاپ ۱۳۹۲
دوره چاپ دوم
اندازه کتاب وزیری
نوع کاغذ معمولی
تعداد صفحات ۳۸۳
شابک ۹۷۸-۹۶۴-۲۸۲۷-۵۹-۶
قیمت پشت جلد ۱۵۵۰۰تومان

 

درباره ی زهرا مرادی

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

معرفی کتاب (جاذبه های گردشگری جاده ی هراز)

معرفی اختصاصی از سایت گردشگری ایران (www.gardeshgariiran.ir) این کتاب به معرفی  جاذبه‌های گردشگری طبیعی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *