قالب وردپرس درنا توس
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

موزه فرش ایران – تهران

موزه فرش ایران – تهران

فرش 1

موزه فرش ایران در ضلع شمالی پارک لاله در خیابان فاطمی واقع شده است. این موزه در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۵۶ افتتاح شد.ساختمان موزه فرش ایران معماری شکیل و چشم گیری دارد که آذین های نمای بیرونی آن شبیه دار قالی است.سطح نمایشی موزه مساحتی برابر ۳۴۰۰ متر مربع را در بر میگیرد که شامل دو تالار است و برای نمایش انواع قالی های دست بافت و گلیم از آن استفاده می شود.

فرش 45

تالار طبقه همکف به نمایشگاه دایمی اختصاص دارد که تالار فوقانی جهات برگزاری نمایشگاه های موقت گلیم و قالی طراحی شده است.در موزه فرش انواع گلیم ها و فرش های دست بافت،با توجه به مرغوبیت و قدمت آنها و با در نظر گرفتن ویژگی های قالی ایران از لحاظ رنگ آمیزی ،طرح ،نقش ،بافت  و تنوع مناطق قالی بافی ،حفظ و نگهداری می شود.

فرش

مجموعه موزه فرش ایرن شامل با ارزش ترین نمونه های قالی ایران ،از قرن نهم هجری تا دوره معاصر است و از منابع غنی تحقیقی برای پژوهشگران و هنر دوستان به شمار می آید.

فرش2

فرشق 45

درباره ی مرضیه فلاح زاده

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

هتل اسپیناس تهران

 هتل اسپیناس تهران آدرس: تهران – بلوار کشاورز – بین خیابان فلسطین و نادری – …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *