قالب وردپرس درنا توس
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

موزه مردم شناسی زرتشتیان – کرمان

موزه مردم شناسی زرتشتیان – کرمان

زردت

تنها موزه مردم شناسی زرتشتیان جهان در آتشکده شهر کرمان جای دارد. این موزه در سال ۱۳۷۰ به کوشش بهدینان فرزانه، هرمزدیار اشیدری و مهیندخت سیاوشیان پی ریزی و در سال ۱۳۸۰پایان یافت.

زردت 878

 این موزه در جشن تیرگان از سوی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری گشایش یافت. کهن ترین اشیاء موجود در موزه، یک جلد کتاب دستنویس گات ها با پیشینه بیشتر از دویست سال و یک آتشدان دستی با تاریخ ۱۲۰۷ است

زردت 23

. از بخش های ارزشمند موزه، بخش فرتور و اسناد می باشد که فرتورهای انجمن ناصری زرتشتیان کرمان و رفسنجان و فرتورهای سرشناسانی چون، کیخسرو شاهرخ، میرزا برزو آمیغی، کشور خانم پوراندخت در بین آنها ارزش بسیاری دارد.

زردت 475

 لباس های زنان زرتشتی مانند مخنا، لچک، چارقد، کت، پیراهن و شلوار گلدوزی شده، انواع آتشدان، روغن سوز، پی سوز، چراغ لاله با قدمت ۵۰ تا ۱۵۰ سال از دیگر اشیاء موجود در این موزه می باشد

درباره ی مرضیه فلاح زاده

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

حصار قدیم رفسنجان

(دروازه و حصاررفسنجان ) باقیمانده از مستحدثات شهر قدیم رفسنجان (بهرام آباد) در مرکز شهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *