قالب وردپرس درنا توس
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

هلنچگان

هلنچگان

هلنچگان10

سیستان و بلوچستان مهد هنر و تمدن کهن ایران است . تمدنی از گذشته های دور با باقی مانذه های که هنوز در برابر آب و باد و … بر جاست و نشانگر قدمت این استان پهناور ایران است .

هلنچگان8

در کنار این تمدن صنایع دستی فراوانی از گذشتگان به ارث مانده که فرزندان آنها آنان را به آیندگان به ارث می گذارند . یکی از صنایع دستی و کهن این مرز و بوم سفالگری است که در استان سیستان و بلوچستان قدمت دیرینه دارد و امروزه هرچند با آمدن ماشین و کارخانه و … کمرنگ شده است اما رونق و فعالیت خاص دارد .

هلنچگان5

در بلوچستان ، جنوب استان زنان بلوچ از سراوان و نیکشهر و قصرقند و ایرانشهر تا کلپورگان این هنر را با دستان خود تهیه و به معرض نمایش و فروش می گذارند .

هلنچگان4

سفال در بلوچستان انواع متفاوتی دارد مانند کلپرگان و کوهمیت و هلنچگان که سفال هلنچگان با طراحی خاص و زیبایی خاصی تهیه می شود . این سفال از خاک مخصوص منطقه تهیه و با رنگ مخصوص طراحی و نقش میبیند .سفال هلنچگان بیشتر در مناطق نیکشهر و قصرقند ساخته می شود .

هلنچگان3 هلنچگان2 هلنچگان1 هلنچگان

منبع :رسانه مجازی نگاه

درباره ی مرضیه فلاح زاده

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

دولچه دوزی

دولچه دوزی دولچه : Doolche / دولچه دوزی از صنایع کهن در استان فارس و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *