قالب وردپرس درنا توس
خانه / اطلاع رسانی و خدمات گردشگری / معرفی کتاب های گردشگری و هتلداری / معرفی کتاب (مهمان داری و مهمان نوازی ایرانی)
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

معرفی کتاب (مهمان داری و مهمان نوازی ایرانی)

معرفی اختصاصی از سایت گردشگری ایران (www.gardeshgariiran.ir)

نام کتاب: مهمان داری و مهمان نوازی ایرانی

نویسنده: لیدا علی نژاد سلیم

ناشر: دفتر پژوهشهای فرهنگی

تعداد صفحه: ۱۷۲ صفحه

قیمت: ۱۱ هزار تومان

تاریخ چاپ: ۱۳۹۵

تیراژ: ۱۰۰۰ نسخه  

فرهنگ مهمان‌نوازی در بین ایرانیان سرشار از زیبایی‌های خاص خود است به‌طوری که از گذشته تاکنون در میان اقوام مختلف ایران، تنوع، جلوه و وزن بزرگی داشته است. این کتاب بر آن است تا دریچه‌ای به روی فرهنگ گسترده و رنگارنگ مهمان‌نوازی ایرانی بگشاید و با بهره‌گیری از مستندات موجود و معتبر، زوایای مغفول و کم‌تر توجه شده در مهمان‌نوازی ایرانی را نشان دهد. کتاب «مهمان‌داری و مهمان‌نوازی ایرانی» نتیجه انجام پروژه‌ای است که با پیشنهاد کانون راهنمایان گردشگری ایران به مناسبت برگزاری کنوانسیون جهانی راهنمایان گردشگری ۲۰۱۷ (۱۳۹۵ ش.) شکل گرفته است و دفتر پژوهشهای فرهنگی این کتاب را منتشر کرده است. فصل اول کتاب با محوریت ادبیات مهمان‌نوازی ایرانیان تنظیم شده است. فصل‌های دوم تا چهارم در هشت فصل به موضوع مهمان‌نوازی ایرانی از مناظر جامعه‌شناسانه، تاریخی و دینی می‌پردازد.

فصل‌های پنجم و ششم به مهمان‌داری و مهمان‌نوازی در ادب عامه و فرهنگ مردم ایرانی اختصاص یافته و تمثیل و مثل‌ها، ضرب‌المثل‌ها، قصه‌ها، لطیفه‌ها و حکایت‌های شیرین مربوط به این موضوع، هم‌چنین طی این فصول آداب استقبال از مهمان و باورهای مردمی مربوط به این مباحث شرح داده شده است. جلوه‌های مهمان‌نوازی در «معماری ایرانی» و رابطه «خانه ایرانی» و «مهمان» از فصل‌های جذاب این کتاب است. کتاب با شرح خاطراتی از راهنمایان گردشگری از مهمان‌نوازی و مهمان‌داری ایرانیان در هشتمین فصل خود پایان می‌یابد.

معرفی کتاب (مهمان داری و مهمان نوازی ایرانی)

درباره ی زهرا مرادی

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

معرفی کتاب (استراتژی و عملیات در مدیریت تور)

معرفی اختصاصی از سایت گردشگری ایران (www.gardeshgariiran.ir) نام کتاب: استراتژی و عملیات در مدیریت تور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *