گردشگری ایران

اتوبوسی در جاده موفقیت

اتوبوسی در جاده موفقیت(حسن مومنی بنیان گذار برند سیروسفر)

سیروسفر در خاطرات مردی که (سیروسفر)را راه انداخته،جذاب است.او بیش از 4 دهه در این بخش فعالیت کرده است و هنوز هم عاشق اتوبوس است به طوری که خانواده اش هم کیک تولد 60 سالگی او شبیه اتوبوس ساختند تا او همیشه با آرزویش هم آوا باشد.خودش می گوید از موقعی که محصل بوده مشق شب را روی میز شرکت مسافربری انجام می داده است.

نام: حسن

نام خانوادگی: مومنی

محل تولد: نائین

تاریخ تولد : 1326

در مرداد ماه سال 1369 با توجه به شرایط بد اتوبوس های بین شهری،تصمیم گرفتم شرکت اتوبوس رانی با استاندارد بهتر تاسیس کنم.بعد از تصمیم و چهار ماه تلاش،نهایتا توانستم مجوز راه اندازی (سیروسفر)را بگیرم.

ولی شهرداری به ما جا نمی داد.سرانجام یک مغازه میوه فروشی با دو ،سه متر جا در ترمینال شرق،پیدا کردم و خواستم تا پیش از اینکه اینجا راه بیفتد آن را برای شروع کار اجاره کنم.به ما میخندیدند و گفتند دو متر جا می خواهی چه کار کنی؟گفتم:میخواهم ثابت کنم که اگر کسی بخواهد کاری انجام بدهد با دو متر جا هم می تواند انجام بدهد.

ما در تجهیز اتوبوس ها سعی کردیم از امکانات مناسب تر و بهتری استفاده کنیم،در عین حال نظم و انضباط خاصی هم به کار بردیم .بعدها به ترمینال بیهقی رفتیم و اولین سرویس های نوروزی با 10 دستگاه اتوبوس که به پلاک هم نرسید و با پلاک موقت کار می کرد در سیرهای مشهد،شیراز ،اصفهان،رشت و تبریز آغاز بکار کرد….حسن مومنی در حال حاضر شرکت مسافربری (سیروسفر)و (رویال سفر ایرانیان)و همچنین سیروسفر فرودگاه امام (ره)و سازنده اتوبوس های VIP است.

می شود گفت رمز موفقیت ما علاقه و پشتکار بوده است.هر کاری که هدف و علاقه نباشد پیشرفت به وجود نمی آید هر کسی در فعالیتی  که انجام می دهد باید هدفش این باشد که ایده تازه ای را به جلو ببرد و کار را به روز کند و کیفیت کارش را افزایش بدهد.در ضمن اگر در این سفره ای که پهن  می شود 10 نفر هم دعایمان کنند کافی است.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *