گردشگری ایران

جنگل ابر – شاهرود

جنگل ابر شاهرود:

جنگل ابر یکی از دست نخورده ترین جنگل های ایران واقع در 50کیلومتری شمال شرق شاهرود در مسیر جاده شاهرود به آزادشهر استان گلستان است که زیبایی آن چیزی فراتر از یک جنگل است.چون یک اقیانوس ابر اضافه تر از جنگل های شمال و شمال غرب دارد.

 

این جنگل در استان سمنان و در نزدیکی روستای ابر واقع شده و تقریبا مرز سمنان و گلستان است.جایی که ضخامت کوههای البرز کاسته می شود و ابرهای گرفتار در پشت این دیواراز لابه لای دره ها به سمت جنوب سرازیر می شوند.

 

به همین خاطر تقریبا از بعد از ظهر تا نیمه های شب با سرد شدن هوا چنان می نماید که جنگل به روی ابرها سوار شده است. دید کاملا محدود و شب بسیار سرد می شود.این اتفاق منطقه ابر را دگرگون کرده و آب و هوایی متفاوت از سراسر سمنان به آن داده است.

 

با 20 دقیقه رانندگی در این منطقه می شود از پوشش انبوه جنگل و سرمای استخوان سوز به پوشش کویر رسید.این تناقض و آغشته بودن به ابر دلیل شهرت رویایی بودن جنگل ابر بین طبیعت گردان است.

 

مناطق ابتدایی جنگل ابر ییلاق چوپانان گلستانی است اما در عمق جنگل اثری از انسان دیده نمی شود.معمولا روزها در این مکان هوایی آفتابی و مطبوع است اما سه چهار ساعت مانده به غروب،به کاهش دما ابرها به جنگل سرازیر می شوند و منظره ای رویایی به وجود می اید و این تغییر تا فردا صبح روز بعد ادامه داشته و کم کم دوباره هوا صاف می شود.فصل تابستان بهترین فصل سفر به جنگل ابر است.

 

ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا ،پایین بودن درجه حرارت در فصل گرما و وجود چشمه سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع از شاخصه های مهم جنگل ابر است. این منطقه امروزه یکی از مهم ترین گردشگاههای زیبای سمنان و حتی کشور ایران منصوب می شود.

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *