گردشگری ایران

Couchsurfing چیست؟

Couchsurfing چیست؟

 

 

 

 

گروه گردشگری، عاطفه نبوی: «couchsurfing» سایت و در واقع شیوه سفری است که یک ارتباط عمومی میان ۷ میلیون انسان در بیش از ۱۰۰ هزار شهر برقرار کرده تا آنها از این طریق زندگی‌هایشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارد. Couchsurfing مسافران را با یک شبکه اجتماعی عمومی از افراد به هم متصل می‌کند، که در آن افراد می‌توانند در یک مسیر عمیق و معنادار با هم همراه شده و سفر را حقیقتا تبدیل به یک تجربه اجتماعی کنند.

طراحان این سایت می‌گویند: تصور می‌کنیم که دنیا با سفرکردن جای بهتری خواهد شد و سفر نیز با ارتباطات غنی‌تر می‌شود آنها زندگی خود را با کسانی که با آنها مواجه می‌شوند به اشتراک می‌گذارند و تبادل فرهنگی و احترام متقابل را ترویج می‌کنند

سه مشخصه اصلی Couchsurfing را می‌توان؛ سفر به اقصی نقاط دنیا، کشف دوباره شهرهای‌ خودتان و تبدیل شدن به یک میزبان دانست.
با این شیوه شما می‌توانید در هر کشوری و در هر جای دنیا با مردم محلی زندگی کنید، مانند یک محلی سفر کنید و در خانه آنها بمانید و جه

ان را به شکلی تجربه کنید که فقط با پول نمی‌توان آن را داشت.

اگر توجه کنید یک جامعه Couchsurfing در نزدیکی شما وجود دارد شهرهای زیادی به صورت هفتگی با همدیگر تبادل زبانی دارند، میزبان یکدیگر هستند، گردش پیاده‌روی و شام؛ با شرکت در آنها دوست‌های جدیدی پیدا می‌کنید. در خانه‌های خود را به روی مسافران بازکنید، یک فرهنگ جدید و بکر را یاد بگیرید و یک زبان را بیاموزید و جهان را جای کوچک‌تر و دوستانه‌تری کنید.

Couchsurfing چگونه کار می‌کند؟

شما دوستان زیادی در سراسر دنیا دارید که فقط هنوز ملاقاتشان نکردید، این سایت سرویسی است که شما را به این افراد متصل می‌کند و از این طریق می‌توانید جایی را برای ماندن در شهر دیگری پیدا کنید.در قدم اول باید در این سایت برای خود پروفایلی بسازید که در واقع تصویری از شما به دیگران می‌دهد و در آن درباره روش زندگی، کار و آنچه که برایتان مهم است توضیح دهید. کامل کردن پروفایل‌تان بهترین راه برای ارتباط با افرادی است که به شهر شما می‌آیند و شما میزبان آنان خواهید بود. در اینجا شما می‌توانید به دیگران بگویید که می‌خواهید در خانه آنها میهمان باشید یا از آنها پذیرایی کنید. حتما عکستان را هم بگذارید.

چطور یک Couchsurfer خوب باشیم؟

زمانی که شما به اقصی نقاط دنیا سفر می‌کنید، میزبان مسافران می‌شوید یا با مردم محلی دوست می‌شوید، تبدیل به یک Couchsurfer باوجدان و سخاوتمند می‌شوید که ارتباطاتتان به واسطه مردمی که با آنها ملاقات می‌کنید، غنی و کیفی می‌شود. برای این کار باید علایقتان را به اشتراک بگذارید.

این اشتراکات می‌تواند، داستان‌ها، آهنگ‌ها، غذاها یا کافی‌شاپ‌های مورد علاقه شما باشد، چرا که اساس این شیوه بر مبنای اشتراک‌گذاری، ارتباط، پذیرش و کشف غیرمنتظره‌ها است.

همچنین کمک کنید که دنیا کوچک‌تر و دوستانه‌تر شود. پذیرش تفاوت‌های مردم در سراسر دنیا و احترام و پذیرش این تفاوت‌ها و فرهنگ‌ها بسیار خوشایند است.

به‌علاوه با میهمانان‌تان زمان بگذرانید و دوستان جدیدی بیابید که با هم چیزهای جدیدی را در دنیا کشف کنید. اگر شما یک Couchsurfer جدید هستید، اول اشتراکاتی را با جامعه محلی خود بیابید این کمک می‌کند که شما اول افراد نزدیک به خود را بشناسید و گروه‌ها و اتفاقات را به هم وصل کنید.صپیدا کردن جایی برای ماندن فقط بخشی از تجربه یک Couchsurfer است و بخش مهمتر آن ارتباط انسانی است. هنگامی که شما در سایت ثبت نام می‌کنید، در واقع به میهمان خود اجازه می‌دهید که بداند شما چگونه فکر می‌کنید و چرا و چگونه از ارتباط با او بهره‌مند می‌شوید. هنگامی که شما آنجا هستید می‌خواهید که میزبان خود و روش زندگی‌اش را بشناسید. اگر برنامه شما تغییر کرد به میزبان یا میهمان خود خبر بدهید.هنگامی که به دنبال یک Couchsurfer هستید، همیشه با دقت پروفایل خود و به‌خصوص منابع را بررسی کنید، تا حس و شناخت بهتری از آنچه که آنها هستند داشته باشید. حتما پس از میزبانی یا میهمانی مرجعی را برای سایر افراد باقی بگذارید. منابع به دیگر افراد هم کمک می‌کند تا تصمیم آگاهانه بگیرند. منبعی که تجربیات شما را برای سایر اعضا به درستی شرح دهد.

nabaviatefe11@gmail.com*


منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *