دسته‌ها
استان سمنان تاریخی

آرامگاه شیخ محمود مزدقانی

آرامگاه شیخ محمود مزدقانی

مزدقانی 56

این بنا که مربوط به دوره ایلخانان مغول است در روستای مؤمن آباد و در مسیر جاده اصلی به روستای افتر و فیروزکوه واقع گردیده است.

مزدقانی 43

این آرمگاه متعلق به شخصی به نام شیخ محمود مزدقانی که از شیوخ مسلمان و شیعه بوده و نقش مهمی در زمینه آموزش مردم در امور مذهبی ایفا می‌کرده است که پس از وفات وی مقبره ای در محل کنونی ساخته شده است.

مزدقانی 4

این بنا دارای یک ایوان و گنبدی رفیع و در طبقه بالا دارای غلام گردشهایی می باشد. که دارای ۸ چله خانه و یک اتاق در ضلع شرقی بنا می باشد.

این بنا به شماره ۱۳۱۸ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

از مرضیه فلاح زاده

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.


 • سلام، ممنونم. من هم در این پست گزارشی نوشته بودم http://khim.persianblog.ir/post/27/

  دسامبر 22, 2014
  پاسخ
  • با سلام سپاسگزارم از حضور گرمتون بله قبلا این گزاش شما را مطالعه کرده بودیم و از خواندن آن لذت بردیم موفق باشید

   دسامبر 22, 2014
   پاسخ
 • با سلام جای تعجب است با این همه سایت در شرح احوال شیخ فقط دوخط در مورد شیعه بودن وی نوشته شده است و اطلاعاتی از تولد، وفات ،خاندان ، تحصیلات و مریدانش نامی برده نشده است. شایسته است که بزرگان وعالمان شهر بیشتر در مورد وی تحقیق نموده و اطلاعات بیشتر و صحیح در اختیار علاقمندان قرار دهند . باسپاس

  دسامبر 22, 2014
  پاسخ
  • باسلام و عرض ادب… بسیار سپاسگزام از حضور گرم شما… ممنونم از انتقاد و توجه شما نسبت به مطالب سایت ما...من از شما پوزش میطلبم بایت کمبود و کاستی ما در اشتراک گذازی مطالب... من بسیار خوشحال خواهم شد که شما اگر اطلاعاتی در مورادی که فرمودید دارید به همراه منبع آن، در اختیار ما قرار دهید... آدرس ایمیل ما: gardeshgariiran.ir@gmail.com باتشکر... موفق و سلامت باشید...

   دسامبر 22, 2014
   پاسخ