قالب وردپرس درنا توس
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

قلعه سام – استان ایلام

قلعه سام – ایلام

قلعه سام در روستای چم بور از توابع بخش هلیلان شهرستان شیروان و چرداول قرار دارد. این قلعه متعلق به زمان ساسانیان می‌باشد که بر فراز یکی از کوه‌های پیرامون روستای چم بور بنا شده و کوه مزبور نیز به نام سام معروف می‌باشد.

قلعه سام

معماری این قلعه جنبه نظامی و دفاعی داشته است زیرا قلعه در صعب‌العبورترین ارتفاعات کوه بنا شده است و برج‌ها، اتاق‌ها و ورودی‌ها با توجه به موقعیت طبیعی صخره‌ها احداث شده است. 

قلعه سام 1

این قلعه دارای دو برج در شمال و شمال غربی می‌باشد که ارتفاع هر یک از آن‌ها حدود ۱۲ متر است. مصالحی که برای ساخت این قلعه مورد استفاده قرار گرفته شامل سنگ، ساروج، ملات، گچ و در برخی نقاط گِل می‌باشد.

قلعه سام 67

در قسمت جنوب غربی قلعه آثار چهار طاقی یا آتشکده‌ای دیده می‌شود که در زمان تسلط اعراب به ‌صورت مسجد درآمد.در مجاورت قلعه درخت‌های چنار کهنسال با قدمتی حدود ۵۰۰ سال وجود دارند.

قلعه سام

درباره ی مرضیه فلاح زاده

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

کلیسای مسروپ مقدس،اراک

  این اثر در تاریخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۹ با شمارهٔ ثبت ۳۵۳۳ به‌عنوان یکی از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *