قالب وردپرس درنا توس
خانه / اصطلاحات و مقالات / مقالات و دانستنی های گردشگری / معرفی مقاله (گردشگری یوگا – یک کاتالیزور برای تحول)
به کانال تلگرام سایت جامع گردشگری ایران بپیوندید

معرفی مقاله (گردشگری یوگا – یک کاتالیزور برای تحول)

مقاله ?Yoga tourism – a catalyst for transformation (گردشگری یوگا – یک کاتالیزور برای تحول) که درسال ۲۰۱۸ از صفحه ۲۲ تا ۴۱ در مجله  Annals of Leisure Research به چاپ رسیده است.

 

نویسندگان این مقاله:

Alana K. Dillettea و Alecia C. Douglasb و Carey Andrzejewskic

 

 چکیده این مقاله:

گردشگری یوگا در سال‌ های اخیر به دلیل تغییر چشم‌انداز معنویت در دنیای غرب، علاقه و ارتباط فزاینده‌ ای را تجربه کرده‌ است. با این حال، تحقیق در مورد این پدیده کمیاب است.این مطالعه در مورد گردشگری یوگا، اگر چه ابعاد پیش رو از رفاه روانی مثبت را مورد بررسی قرار داد. برای تجزیه و تحلیل ۱۲ رونوشت مصاحبه نیمه ساختار یافته، از تجزیه و تحلیل موضوعی استفاده کرد.یافته ها نشان داد که پنج ابعاد اولیه مربوط به رفاه روانشناختی مثبت و رابطه آنها با تجارب تحول آمیز وجود دارد. شواهد این مطالعه نشان می دهد که گردشگری یوگا محیطی برای گردشگران یوگا فراهم می کند تا رضایت روان شناختی مثبت را در طول سفر و همچنین پس از سفر تجربه کنند. نتایج نشان می دهد که گردشگری یوگا توانایی تغییر زندگی افراد شرکت کننده در سطوح مختلف را دارد. پژوهش های آینده در مورد این یافته ها در یک چارچوب بزرگ گردشگری سلامت ضروری است.

 

برای دانلود کامل این مقاله به زبان اصلی، لینک زیر را کلیک فرمایید:

 

ترجمه،تهیه و جمع آوری اختصاصی از سایت گردشگری ایران: www.gardeshgariiran.ir

 

 

معرفی مقاله (گردشگری یوگا – یک کاتالیزور برای تحول)

درباره ی زهرا مرادی

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.

مطلب پیشنهادی

رقابت هتل ها در سرعت اینترنت و خدمات Wi-Fi رایگان

با توجه به سرعت نفوذ فناوری های نو درزندگی روزمره و صنایع مسافرتی، ارایه وای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *