دسته‌ها
استان اصفهان تاریخی

کاروانسرای مادرشاه – مورچه خورت

کاروانسرای مادرشاه – مورچه خورت

مادرشاه678

این کاروانسرا در فاصله حدود ۱۰ کیلومتری مورچه خورت و ۴۰ کیلومتری شمال اصفهان و بر سر راه جاده تهران واقع شده است.

مادرشاه112

در بدو ساخت به عنوان دژ نظامی از آن استفاده می شده است و سپس با تغییراتی که در آن استفاده می شده است و سپس با تغییراتی که در آن صورت گرفت به عنوان کاروانسرا مورد استفاده قرار گرفت.

مادرشاه

هم اکنون این محل زیبا تحت مالکیت شرکت نارنجستان و زیر نظر سازمان میراث فرهنگی است.

فضاهای زیبا در موقع ورود به محل ایجاد شده است،به عنوان مثال می توان به این مورد اشاره نمود که از ورودی اول تا ورودی کاروانسرا فاصله ای در حدود ۲۰۰ متر می باشد که مهمان این مسیر را با کالسکه می بایستی پیموده و وارد کاروانسرا  کرده و از امکانات رستوران،چایخانه سنتی و یا اتاق ها استفاده نماید.

مادرشاه 12

از مرضیه فلاح زاده

ما دو دوست و دو جوان هستیم و هر دو عشق به ایران و گردشگری ایران داریم طوری که این عشقمان ما را به این فکر انداخت که این وبسایت را باهم راه بیندازیم.نمیدانیم تا چه حد رضایت بازدید کنندگان عزیز را فراهم کنیم ولی ما عاشقانه این کار را ادامه خواهیم داد.دوستانی هستیم که بسیار دوستانه و عاشقانه از راه دور باهم در تعامل هستیم و این وبسایت را باهم مدیریت میکنیم.هدف ما و کار ما تنها به وب ختم نمی شود و در کنار وب کارهای دیگری در زمینه گردشگری و غیر گردشگری(مثل:گردشگری و برنامه ریزی شهری و…)را انجام می دهیم که تا حالا با کمک خدا موفق بوده ایم و امیدواریم در این وبسایت هم بتوانیم موفق عمل کنیم.


 • سلام در مورد رااه اندازی این سایت کار بسیار پسندیده ای انجام داده اید، وب سایت های زیادی در ایران راه اندازی شده اند که به ارائه مطالب گردشگری و معرفی نقاط دیدنی ایران می پردازند اما هیچ یک جامع و کامل نیستند و این شاید به دلیل گستردگی اقلیمی و زیبایی های بیشمار سرزمینمان نیز باشد امیدوارم وب سایت شما به کاملترین سایت در این زمینه تبدیل شود و ظاهرا راه زیادی تا آن موقع در پیش دارید، بنده چند پیشنهاد در برای هرچه بهتر شدن مطالب این سایت دارم: *به عنوان یک مخاطب وقتی وارد صفحه اصلی سایت شدم با حجم زیادی از اطلاعات و لینک ها مواجه شدم که انسان را دچار سردرگمی در انتخاب مطلب می کند 1- مطالب را به صورت کاملا دسته بندی شدی ارائه دهید مثلا در فهرست استانی پس از انتخاب نام استان، نام شهرستان و ... همچنین دسته بندی های اقلیمی مانند: آبشارها، کویرها، کوهستان ها و .. قابل دسترسی باشد تا هرکس بتواند مطلب مورد نیاز خود را به راحتی پیدا کند 2- برای ارائه اطلاعات کامل و جامع، از دیگران، کسانی که سفرنامه های خود را در وبلاگ ها منتشر میکنند یا افراد بومی هر منطقه کمک بگیرید و تصاویر و گزارشات آنان را با اجازه خودشان منتشر کنید. در این زمنیه بنده نیز اماده همکاری هستم. 3- در معرفی مکان ها از تصاویر بیشتر و توضیحات کامل تر استفاده کنید. موفق باشید.

  فوریه 15, 2014
  پاسخ
  • باسلام بسیار سپاسگزارم از حضور گرمتون و بسیار ممنونم از پیشنهادات مفید شما... موفق باشید...

   فوریه 15, 2014
   پاسخ
 • سلام آیا امکان اقامت در این کاروانسرا وجود دارد چنانچه مثبت است از کجا می توان شماره تماس را دریافت کرد با تشکر

  فوریه 15, 2014
  پاسخ
  • با سلام و عرض ادب دوست عزیز متاسفانه اطلاع دقیقی در مورد اقامت این کاروانسرا ندارم و فکر نمیکنم در حال حاضر این شرایط را داشته باشد اما اگر تمایل به اقامت در کاروانسرایی دارید می توانید به کاروانسرایی در استان یزد به نام زین الدین که بسیار زیبا است و شرایط اقامت را نیز دارا می باشد مراجعه فرمایید برای اطلاع بیشتر از این کاروانسرا و دیدن تصاویر و رزرو کاروانسرای زین الدین به ادرس زیر مراجعه فرمایید http://zeinodin.ir

   فوریه 15, 2014
   پاسخ