دسته‌ها
استان چهار محال بختیاری تاریخی

کلیسای ارامنه معموره،بروجن

کلیسای ارامنه معموره مربوط به دوره قاجار است و در شهرستان بروجن، روستای معموره واقع شده است. این کلیسا مربوط به دوران قاجاریه  است و در روستای معموره از توابع گندمان واقع شده  است.در گذشته با توجه به اقلیتی مسیحی که در این منطقه و منطقه لیواسکان در گندمان ساکن بوده اند ُ از این کلیسا استفاده می شده است. و این مکان تاریخی ضمن ترمیم و  نگهداری توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ، در تاریخ ۸ مرداد ۱۳۸۱ با  شماره ثبت  ۶۰۰۳ به‌عنوان یکی از آثار ملی  ایران به ثبت رسیده است.

منبع: www.irandeserts.com

کلیسای ارامنه معموره،بروجن

از زهرا مرادی (مدیر سایت)

من یک آدم کاملا عادی و معمولی هستم که عشق به کشورم ایران و گردشگری آن دارم که این عشق باعث شد این سایت را در سال ۱۳۹۲ با دوست عزیزم و یک تن از عزیزانم (حامی همیشگی این سایت) ، راه اندازی کنم.این سایت به هیچ نهاد دولتی، سازمان و یا شرکت خصوصی وابسته نیست و کاملا شخصی و خودجوش می باشد و هیچ پشتوانه ی مالی پشت این سایت وجود ندارد و تا الان با هزاران بالا و پایین های اقتصادی، این سایت را سرپا نگه داشتم و آن هم فقط به خاطر تعلق خاطر من به این سایت (مانند فرزندی برای من) و مهمتر از همه خدمت و آگاهی رسانی در زمینه گردشگری به مردم عزیز ایران می باشد. نمی دانم تا چه حد رضایت بازدیدکنندگان عزیز را فراهم کنم ولی تا آنجایی که در توانم باشد، به این کار ادامه خواهم داد.


 • سلام این کلیسا به دست استاد و مرمت کار میراث فرهنگی حیدر زمانی جونقانی پدر بنده که خودمم توش مشارکت داشتم ساخته شد

  ژانویه 28, 2017
  پاسخ
  • باسلام و عرض ادب... بسیار سپاسگزارم از حضور گرم شما... از آشنایی با شما بسیار خوشبختم... بسیار ممنونم که این مطلب را ذکر فرمودید و برای شما و پدر محترمتان جناب استاد حیدر زمانی سلامتی و موفقیت خواستارم...

   ژانویه 28, 2017
   پاسخ