دسته‌ها
استان یزد تاریخی سفرنامه

سفری به زندان اسکندر(گزارشی از فلاح)

20

امروز(۱۳۹۲/۰۹/۱۷) با یکی از دوستانم تصمیم گرفتم که به زندان اسکندر بروم تا با آقای ملک ثابت دیداری داشته باشیم.ساعت ۱۱ حرکت کردیم یک ربع بعد به زندان اسکندر رسیدیم  اول به مغازه دارایی اقای ملک ثابت رفتیم تا با ایشون دیداری داشته باشیم نمی دانم تا چه حد با دارایی و آقای ملک ثابت آشناییت دارید دارایی یکی از صنایع دستی یزد می باشد که متاسفانه الان فقط تعداد بسیار محدودی کارگاه فعال در یزد وجود دارد که به بافتن این پارچه بسیار زیبا مشغول هستند که یکی کارگاه دارایی خجسته که پدر و استاد بزرگوار آقای رمضان رضایی در آن مشغول به بافتن هستند  و دیگری پدر و استاد عزیز آقای ملک ثابت این دو استاد بزرگ دارایی در کل کشور هستند و متاسفانه آقای ملک ثابت بزرگ به دلیل کهولت سن و بیماری خانه نشین شدن که برای این استاد بزرگ آرزوی سلامتی داریم و ما امروز منتظر نوه آقای ملک ثابت که ایشون حرفه پدر بزرگ خود را دنبال می کنند هستیم که به دلیل مشکلی که براشون پیش آمده بود نبودن و ما در زندان اسکندر هم منتظر ماندیمو هم شروع به دیدن از مغازه هایی که در زندان بود کردیم تا آقای ملک ثابت تشریف بیاورند.
  24
23

 

نمایی از کارگاه و مغازه اقای ملک ثابت در زندان اسکندر

 22

1

 

نمایی از زندان اسکندر

29

نمایی از محوطه درونی زندان اسکندر

31

2

تمامی عکسهایی که در ادامه مشاهده می کنید از مغازه های صنایع دستی در زندان اسکندر می باشد که بسیار زیبا بود.

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

اجناس این مغازه توسط افرادی که در زندان هستند ساخته می شود و در زندان اسکندر به فروش می رسد.

3

21

26

27

30

28

در تصویر بالا کارگاه معرق روی کاشی که در بیرون از زندان  قرار دارد می باشد  که متاسفانه ایشون اجازه عکس برداری بیشتری به من ندادند و بسیار زیبا بود.

 18

16

 

 

مغازه عتیقه در کناز زندان اسکندر قرار دارد که باز هم ایشون تنها اجازه  گرفتن یک عکس را به من دادند.


 • سلام ممنون از شما دوستان عزیز خیلی زیبا بود و اطلاعات جالبی دادید منتظر بقیه اطلاعات هستیم مخصوصا راجب خود زندان اسکندر... باز هم ممنون ...

  دسامبر 8, 2013
  پاسخ
  • با سلام سپاس از حضور گرمتون چشم حتما طبق تقاضای شما دوست عزیز پستی در مورد معرفی زندان اسکندر در وب گذاشتم موفق باشید

   دسامبر 8, 2013
   پاسخ
 • سلام عکسهای زیبایی بود استفاده کردیم

دسامبر 8, 2013
پاسخ
 • سلام علیکم.گزارش کاملتری میتوانستید ارائه بدید ولی عکس هایی که گرفتید واقعا زیبا بود.یزد زیباست ولی من اصلا با این شهر نمیتونم حس خوبی برقرار کنم.

  دسامبر 8, 2013
  پاسخ