گردشگری ایران

تنها ویژگی‌ منفی سفر به ایران برای گردشگران خارجی از نگاه الجزیره

شبکه خبری الجزیره، ایران را کشوری چهار فصل و دارای جاذبه‌ های گردشگری متنوع، غنی با مردمی میهمان نواز و امن برای گردشگران توصیف کرد.

شبکه الجزیره در گزارشی نوشت: ایران کشوری برای سفر و سیاحت و گردشگری است کشوری دارای طبیعت زیبا در چهار فصل و آثار باستانی که نشان دهنده تاریخ پارسیان و تمدن اصیل آنها است. ایران دارای موقعیت استراتژیک و مرزهای طولانی خشکی با پاکستان، افغانستان، ترکمنستان، آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و عراق بوده و تاثیر ایران بر فرهنگ ها و ملت‌ ها در طول تاریخ امری واضح است.

ایران همچنین هشت گذرگاه دریایی با قزاقستان، روسیه از طریق دریای خزر و کویت، قطر، بحرین، عربستان، امارات و عمان از طریق خلیج فارس دارد.

موقعیت جغرافیایی ایران این کشور را به منطقه‌ ای با آب و هوایی متنوع تبدیل کرده است و از معدود کشورهای جهان است که چهار فصل را در یک روز در این کشور می‌ توان شاهد بود. آب و هوای این کشور متنوع، طبیعت آن بی‌ نظیر و آثار باستانی در این کشور ارزشمند و فرهنگ بسیار غنی است.

یک گردشگر در ایران نیاز به فکر کردن طولانی ندارد چرا که گزینه‌ های زیادی پیش روی اوست و می‌تواند کوهنوردی را در کوه‌ های البرز و زاگرس تجربه کند، در سفری استثنایی به کویرهای یزد و کرمان برود یا از آثار باستانی و موزه‌ ها دیدار کند و از غذا های خوشمزه و متنوع ایران لذت ببرد. شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز، تهران، یزد، کیش و شمالی از قطب‌ های گردشگری در ایران به شمار می‌ آیند. بهترین فصل سفر به ایران از ماه فروردین تا تیر ماه است اگر چه هر چهار فصل در این کشور زیبا و سحرآمیز است.

ایران علاوه براین که مقصدی برای سفرهای توریستی است برای هدف‌ های درمانی و زیارتی هم میزبان گردشگران است. گردشگرانی که به ایران سفر کرده‌ اند نقل می‌کنند که ایرانی‌ ها بسیار مهمان‌ نواز هستند و از گردشگران خارجی بسیار استقبال می‌کنند.

الجزیره در ادامه می‌نویسد: جان سیمبسون روزنامه نگار مشهور انگلیسی پس از سفر به ایران در سال ۲۰۱۴ گفت: ایران از جذابترین کشور های جهان بوده و داری آب و هوای لذت بخش و مردمی با فرهنگ و مهمان نواز و آثار باستانی بی‌ نظیر و متنوع است. زمانی که در پارک‌ ها قدم می‌ زنید خانواده‌ های ایرانی شما را به جمع خودشان دعوت می‌ کنند.

ژان کلود ژنو روزنامه‌ نگار فرانسوی نیز درباره ایران گفته بود: واقعا شوکه شدم و حتی کلمه شوکه نیز نمی‌ توان برای بیان احساس من نسبت به ایران کافی دانست. شگفت‌ آور بهترین کلمه در توصیف ایران است. ایران اصلا به تصویری که غربی‌ ها از این کشور ساخته‌ اند شبیه نیست.

روزنامه دیلی میل انگلیس در گزارشی درباره کشور های امن و خطرناک جهان برای گردشگران در سال ۲۰۱۸ ایران را به عنوان کشور امن برای گردشگران معرفی کرد.

الجزیره: دولت ایران اخیرا امتیازاتی را به گردشگران خارجی داده از جمله اینکه از همه فرودگاه‌ های این کشور برای اتباع ۱۸۰ کشور روادید صادر می‌ شود.

 

طبق گزارش الجزیره از نقاط مثبت گردشگری در ایران، سهولت سفر به شهرهای مختلف با هواپیما، قطار، مترو، اتوبوس و تاکسی و خودروی شخصی است. اما از نکات منفی آن عدم امکان استفاده از کارت‌ های بانکی بین المللی برای خارجی‌ ها به دلیل تحریم‌ های آمریکا و عدم تعامل بانک‌ های جهانی است.

این شبکه قطری همچنین اضافه کرد: دولت ایران اخیرا در جهت تقویت بخش گردشگری در این قدم برداشته و امتیازاتی را به گردشگران خارجی داده از جمله اینکه از همه فرودگاه‌ های این کشور برای اتباع ۱۸۰ کشور روادید صادر می‌ شود.

 

منبع: www.chamedanmag.ir

 

تنها ویژگی‌ منفی سفر به ایران برای گردشگران خارجی از نگاه الجزیره

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *